
юридична перевірка справи
КАСАЦЕЙНА СКАРГА 2020
по господарській справі
- замовити касаційну скаргу
- доасація на постанову апеляційного господарського суду
- послуги юридичним особам і ФОП
______________________________________________________________
Як з нами зв’язатися?
Зателефонуйте: +38 (067) 605-07-07
Зустріч в офісі: Київ, вулиця Герцена, 17-25
__________________________________________________________________________________________
Як правильно подати касаційну скаргу по господарській справі в 2020 році?
Для отримання відповіді як і куди подавати касаційну скаргу на рішення господарського осуду, необхідно з’ясувати чи взагалі рішення підлягає касаційному оскарженню чи ні. Відповідь слід шукати в приписах Господарського процесуального кодексу України (скорочено ГПК України), адже це основний закон який регламентує правила господарського судочинства.
Касаційна скарга за новим ГПК України це кропітка і об’ємна за часом професійна юридична послуга. Новий ГПК України в 2020 році це змінені правила подання і розгляду касаційної скарги. В новий ГПК України внесені зміни вже дев’ятьма законами. Окрім того Верховним Судом та Верховним Судом України напрацьовані «висновки щодо питання застосування норми права у подібних правовідносинах» які обов’язкові для застосування. Є практика Європейського суду з прав людини яку теж необхідно враховувати.
Боровик Ігор Васильович Засновник Центру. Правник |
"Правильна касаційна скарга це заплутаний юридичний, процесуальний документ. У березні 2020 року Касаційний господарський суд ВС розглянув 364 касацій. Задовольнив лише 37... Ви з нами? (067) 605-07-07 |
Касаційна скарга подається в письмовій формі. Касаційна скарга подається до Верховного Суду і, саме Верховний Суд необхідно вказати як суд касаційної інстанції. Касаційний господарський суд функціонує у складі Верховного Суду. Поштову адресу в скарзі можна не вказувати. Однак на конверті слід вписати адресу Касаційного господарського суду, а одержувачем вказати Верховний Суд. Таким чином правило наступне – касаційну скаргу необхідно подавати власноруч або поштовим відправленням або через систему електронного суду безпосередньо до Верховного Суду.
Дуже важливе правило - особа, яка подає касаційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладеного.
Який строк подання касаційної скарги в 2020 році?
Касаційна скаргу необхідно підготувати і подати не пізніше 20 календарних днів від дати проголошення рішення апеляційним господарським судом. Важливі процесуальні моменти які впливають на своєчасність звернення до касаційного суду: присутність вас в судовому засіданні в апеляційному суді, вручення або отримання вами поштовим відправленням повного тексту постанови апеляції. Якщо ви не були в апеляційному суді але отримали постанову на Укрпошті, маєте право рахувати 20-ти денний строк саме з моменту отримання поштового конверту з судовим рішенням.
Касаційний суд дуже прискіпливо перевіряє дотримання строку для звернення з касаційною скаргою, адже прийняття касаційної скарги судом з недотриманням строку це порушення закону.
Чи можна оскаржити рішення Касаційного господарського суду в 2020 році?
Термін «оскарження» не підходить для цього. Однак переглянути фінальне рішення касаційного суду по господарській справі досить нелегко, але практично реалізувати перегляд можливо. Наприклад, у випадку ухвалення Європейським судом з прав людини рішення за скаргою учасника господарської справи (позивача, відповідача, третьої особи) відповідно до якого ЄСПЛ встановив порушення Україною норм міжнародного права або міжнародних зобов’язань при вирішенні цієї господарської справи судом, це буде підставою для перегляду рішення Касаційного господарського суду. Є також і ніші підстави для перегляду. Головний висновок полягає у тому, що порушені права необхідно відстоювати, відновлювати – це обов’язок.
Ми гарантуємо:
![]() юридична перевірка справи |
![]() оцінка доказів по судовій справі |
![]() супровід скарги у ВС |
Оцініть дії Савелія
В недалекому минулому, Савелій використовуючи неперевірений зразок скарги до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду з Інтернету, переробив його під свою касаційну скаргу. Пізніше виявилося, що його зразок застарілий. Не відповідає вимогам Господарського процесуального кодексу Украіни. Верховний Суд повернув касаційну скаргу касаціянту без розгляду. Запитання: що Савелій зробив не так? |
![]() |
Щоб скасувати судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій повністю або частково і передати справу повністю або частково на новий розгляд
|
|
Щоб скасувати судові рішення повністю або частково і ухвалити нове рішення у відповідній частині або змінити рішення, не передаючи справи на новий розгляд
|
|
Щоб скасувати постанову суду апеляційної інстанції повністю або частково і залишити в силі рішення суду першої інстанції
|
Строки розгляду касаційної скарги по господарській справі?
Відповідно до закону, касаційна скарга на резолюцію першої судової інстанції після перегляду в апеляції, розглядається протягом щестидесяти днів. Разом із тим, це всього лише припис процесуальної норми. Суд касації може порушити цей припис, мотивуючи такий хід розгляду цього клопотання завантаженістю або іншими причинами. Щоденний контроль проходження Вашої справи в касації з боку адвокатів Центру дозволяє уникнути непотрібного затягування терміну проходження Вашої касаційної скарги.